Alanya'da 19 Mayıs Kutlamaları

Alanya'da 19 Mayıs Kutlamaları
Alanya'da 19 Mayıs Atatürk ’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri Fener alayı ve Ahmet Şafak konseri ile devam etti.19 Mayıs Atatürk ’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Alanya ’da coşku ile kutlandı.
19 Mayıs Atatürk ’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Alanya ’da coşku ile kutlandı. Dün sabah başlayan 19 Mayıs Atatürk ’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri Alanya Belediyesi ve Kent Konseyi işbirliğinde düzenlenen Fener Alayı ve Ahmet Şafak konseri ile devam etti. Fener Alayı, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan ’ın gençlik ateşini yakması ile başladı. Anıt önünde toplanan gençler ve vatandaşlar, Türk Bayrakları ve meşalelerle Anıt önünden İskele ’ye kadar yürüdü. Esnaflar da Fener Alayına alkışlarla destek verdi.

HAVAİ FİŞEK GÖSTERİLERİ GECEYE RENK KATTI
Fener Alayı yürüyüşünün ardından Belediye arkasında düzenlenen Ahmet Şafak konserine Alanya halkı yoğun ilgi gösterdi. Konsere Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, MHP Alanya İlçe Başkanı Hilmi Er, CHP İlçe Başkanı Ali Takavüt ve Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan ve vatandaşlar katıldılar. Havai fişek gösterileri ile başlayan gecede ünlü sanatçı Ahmet Şafak sahne aldı. Türküleri ile geceye renk katan Ahmet Şafak ’a teşekkür eden Başkan Yücel, “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını bugün bir çok etkinliklerle kutladık. 7 ’den 70 ’e herkes ile gençlik ateşimizi yakarak yürüdük. Biz gençlerimize milli ve manevi değerlerimizi unutturmayacağız” dedi.
Konserde ayrıca Ahmet Şafak ’a Alanya şalvarı ve kasketi giydirildi.