Alanya'da 19 Mayıs Etkinlikleri

Alanya'da 19 Mayıs Etkinlikleri
Atatürk’ün gençlere armağanı 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı yurt genelinde olduğu gibi Alanya’da da törenlerle kutlanmaya başlandı.

Hükümet meydanındaki Atatürk Anıtı önünde başlayan kutlamalara Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Akbaba, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Erdal Tamrak, siyasiler, idari birim amirleri, bazı dernek temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Erdal Tamrak"ın anıta çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

 

İskeledeki Şelale Meydanı"nda devam eden program tekrar saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı"nın okunmasıyla başladı. Törende öğrenciler şiirler okudu ve halk oyunları gösterileri sunuldu. Törenin ardından meydanda çeşitli spor kulüpleri gösteri yaptı.
 

KUTLAMALAR FENER ALAYI İLE DEVAM EDECEK.

Alanya Belediyesi ve Alanya Kent Konseyi tarafından düzenlenen Fener Alayı, saat 19.30’da Atatürk Anıtı önünde toplanılarak, Türk Bayrakları ve meşaleler eşliğinde coşkuyla Atatürk Caddesi, Bostancı Pınarı Kavşağı, Kuyular Önü Caddesi, İskele Caddesi, Kızılkule Önü, Rıhtım Şelale Önü, Alanya Belediyesi bina arkasında yürüyüş son bulacak. Şelale Meydanı’nda saat 21.10’ da Ahmet Şafak Konseri ve Havai Fişek gösterileri gerçekleştirilecek.