Alanya Belediyesi Önce Eğitti Sonra Eğlendirdi

Alanya Belediyesi Önce Eğitti Sonra Eğlendirdi
Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi, Trafik ve İlk Yardım Haftası kapsamında engelli çocuklara Trafik Eğitim Parkı ’nda program düzenledi. Engelli çocuklar önce Alanya Belediyesi Trafik Eğitim Parkı ’nda temel eğitim gördü sonra Alanya Belediyesi Balon Parkı ’nda
Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi, Trafik ve İlk Yardım Haftası kapsamında engelli çocuklara Trafik Eğitim Parkı ’nda program düzenledi. Engelli çocuklar önce Alanya Belediyesi Trafik Eğitim Parkı ’nda temel eğitim gördü sonra Alanya Belediyesi Balon Parkı ’nda eğlendi.

Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi ’nde hizmet alan engelli çocuk ve bireyler trafik haftası nedeniyle düzenlenen programda trafik eğitimi aldılar. Eğitim programına engelli çocuk ve ailelerinin yanı sıra Sosyal Yardım İşleri Müdürü Bilal Nurgül, Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi Sorumlusu Esra Yemez, Çocuk Gelişi Uzmanı Hüsniye Baysal katıldı.

AKÜLÜ ARAÇLARLA BİLGİLENDİRİLDİLER

Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi ’nin düzenlediği program dâhilinde Alanya Belediyesi Trafik Eğitim Parkı ’nda görevli Hayri Türen, engelli çocuklara ve ailelerine trafik eğitimi verdi. Eğitim pisti alanında engelli çocuklara karşıdan karşıya geçmeyle ilgili uygulamalı çalışma yapıldı. Emniyet kemerinin önemini vurgulamak için engelli çocuklar akülü araçlara bindirilerek uygulamalı eğitim verildi.

BALON PARKI ’NDA EĞLENDİLER

Trafik Eğitim Parkı ’nda verilen eğitimin ardından engelli çocukların Alanya Belediyesi Balon Parkı ’nda şişme oyun gruplarıyla problem çözme yeteneği, keşfetme, oyun kurma, kurallara uyma, hayal gücü gibi yeteneklerini geliştirmeye yönelik bir etkinlik düzenlendi. Oyun gruplarının tamamıyla vakit geçiren engelli çocuklar gönüllerince eğlendikleri güzel bir gün geçirme fırsatı buldu.

Etiketler :