ALANYA BELEDİYESİ’NDEN GÖRME ENGELLİ ÇOCUKLAR İÇİN “SESLİ KİTAP”

ALANYA BELEDİYESİ’NDEN GÖRME ENGELLİ ÇOCUKLAR İÇİN “SESLİ KİTAP”
Alanya Belediyesi, görme engelli çocuklar için 5 farklı çocuk kitabını seslendirdi. Seslendirilen kitaplar CD halinde Türkiye’deki tüm görme engelli çocuklara ulaştırılacak. “Sesli kitap”ların tanıtımında konuşan Başkan Yücel, “Görme engelli çocuklarımız için hikaye kitaplarını seslendirdik. Engelli bireylerin önündeki tüm engelleri kaldırmak için çalışıyoruz.” dedi.
Alanya Belediyesi, görme engelli çocuklar için 5 farklı çocuk kitabını seslendirdi. Seslendirilen kitaplar CD halinde Türkiye’deki tüm görme engelli çocuklara ulaştırılacak. “Sesli kitap”ların tanıtımında konuşan Başkan Yücel, “Görme engelli çocuklarımız için hikaye kitaplarını seslendirdik. Engelli bireylerin önündeki tüm engelleri kaldırmak için çalışıyoruz.” dedi. Engelli bireylere yönelik bir çok sosyal projeyi hayata geçiren Alanya Belediyesi, görme engellilerle ilgili yeni bir projeye daha imza attı. 5 farklı çocuk kitabını tiyatral canlandırarak seslendiren Alanya Belediyesi, hazırladığı Sesli Kitap CD’lerini bugün Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Başkan Yardımcıları, engelli vatandaşlar, bazı okul öğrencileri ve basın mensuplarının katıldığı kokteyle tanıttı.

YÜCEL: ENGELLİ BİREYLERİN HUZUR VE MUTLULUĞU İÇİN ÇALIŞIYORUZ
İlkokul Öğrencisi Ada Demir’in, sesli kitapların küçük bir kesitini misafirlere sunmasının ardından söz alan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel projeye ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Yücel, “Alanya Belediyesi olarak, “Herkes için Alanya” ve “Engelsiz Kent Alanya” projelerimizle, kentin tamamında engelli bireylerin gündelik hayatlarını hiçbir engelle karşılaşmadan sürdürebilmesini sağlayacak standart ve uygulamaları hayata geçiriyoruz. 3 Mayıs"ta Belediye Meclisi"nde Engelsiz Kent Yönetmeliğini imzaladık. Alanya Belediyesi olarak engelli bireylerimizin huzur ve mutlulukla yaşayabileceği bir şehir olmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

“GÖRMEYEN ÇOCUKLARIMIZIN GÖZÜ OLMAK İSTEDİK”

“Sesli kitap projemizle görmeyen çocuklarımızın gözü olmak istedik” diyen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Görme engelli çocuklarımız için 5 hikaye seslendirdik. Onların da diğer çocuklar gibi hikaye okuyarak, dinleyerek büyümelerini istiyoruz. Sesli Kitap Projemizde emek veren herkese teşekkür ediyorum. CD haline getirdiğimiz sesli kitapları tüm engelli çocuklara ulaştırmayı hedefliyoruz”.

HAZIRLAYANLARA TEŞEKKÜR PLAKETİ
Başkan Yücel, projede emeği geçenlere teşekkür ederek, Gülibik, Küçük Karabalık, Sarı Gökyüzü Sirki, Keloğlan Masalları, Görmezlerin Kitap Okumasını Sağlayan Çocuk isimli kitapları seslendiren Alanya Belediye Tiyatrosu Çocuk Birimi Sorumlusu Tiyatro Oyuncusu, Yönetmen- Yazar Nilbanu Engindeniz ve CD kaydını yapan Ahmet Arslan’a projeye desteklerinden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

İLK ETAPTA 5 HİKAYE
Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü tarafından düzenlenen Sesli Kitap’ın Türkiye’nin her yerindeki görme engelli derneklere ve çocuklara ücretsiz olarak ulaştırılması hedefleniyor. Tiyatro Müdürlüğünden yapılan açıklamada projeye ileri zamanlarda farklı kitaplarla devam edileceği belirtildi.