Alanya Belediye Başkanı Yücel Kardeş Şehirlerin Çocuklarını Ağırladı

Alanya Belediye Başkanı Yücel Kardeş Şehirlerin Çocuklarını Ağırladı
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram dolayısıyla kardeş şehirlerden gelen öğrenci heyetleriyle bir araya geldi

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram dolayısıyla kardeş şehirlerden gelen öğrenci heyetleriyle bir araya geldi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri için Alanya Belediyesi’nin davetlisi olarak Alanya’ya gelen Litvanya’nın Silute, Trakai ve Letonya’nın Talsi şehri öğrencileri, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i belediyede ziyaret etti. Başkan Yücel, kardeş şehir çocuklarıyla yakından ilgilendi.
“SİZLERİ ALANYA’DA AĞIRLAMAKTAN ONUR DUYUYORUM”
Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen programda kardeş şehir heyetlerine bir konuşma yapan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına hediye ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda 72 milletten insanın yaşadığı Alanya’da sizleri ağırlamaktan onur duyuyoruz” dedi.
MİSAFİRPERVERLİĞE HAYRAN KALDILAR
Kardeş şehirlerden gelen heyetlerin temsilcileri ise toplantıda yaptıkları açıklamalarda, Alanya’da kendilerine gösterilen misafirperverliğe hayran kaldıklarını, yapılan programdan çok etkilendiklerini, çocukların çok iyi vakit geçirdiklerini ve bunu yüzlerindeki gülümsemeden anlayabildiklerini söylediler.
Programda kardeş şehirlerden gelen heyetler kendilerini tanıtıcı sunumlarını yaptı ve öğrenciler çeşitli gösteriler gerçekleştirdi. Öğrencilerin folklor ve dans gösterileri büyük beğeni aldı. Karşılıklı hediyeler takdim edildi.