banner179
Öne Çıkanlar taşlar demirtaş alanya otobüs terminali thk alanya şube başkanı

Bu haber kez okundu.

AL-BİR bu kez kuruluyor mu ?Kurulması için yola çıkıldığı günden bugüne  ‘’Alanya İçin Birlik’’ sloganıyla yola çıkan Alanya’nın gençlik kuruluşu AL-BİR’in ismi yeniden kamuoyu gündemini meşgul ediyor. 2015 yılında oluşum aşamasında iken şehirde farklı olayların ortaya çıkmasıyla geciken birlik kuruluşu yeniden gündemdeki yerini aldı.

Alara Çayından , Kaledran bölgesine kadar uzanan AL-BİR’, o dönemde adından çok söz edilmiş ve bölge halkının her türlü sorunlarına karşı bir alternatif sivil toplum kuruluşu olarak anılıyordu. Hiç kimseyi ötekleştirmeyen birlik ve beraberlik içinde huzur odaklı bir şehirde yaşanmasını ilke edinen kuruluş önümüzdeki günlerde yönetimi resmen aktif olarak kurulmaya hazırlanıyor. Şehrin ileri gelen birlik gönüllüleriyle görüşmelerin sürdüğü ise gelen bilgiler arasında.

AL-BİR isminin temel oluşumunda Alanyalı Genç İşadamı Yükseller İletişim Sahibi Abdulhadi Yüksel’in ismi geçiyor. Şu an kurulması planlanan AL-BİR'in tüzük çalışmalarının devam ettiği ve kurucu üyelerin konuların değerlendirilmesi için önümüzdeki günlerde bir araya geleceği belirtiliyor. Birliğin resmi kuruluşu yapılan görüşmelerden sonra alınan kararlar çerçevesinde belirleneceği edinilen bilgiler arasında…

.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner167

banner169

Alanya Gazetesi Alexa