AK Parti Antalya Milletvekili Enç TBMM'de Konuştu

AK Parti Antalya Milletvekili Enç TBMM'de Konuştu
Ak Parti Genel Merkez Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı, Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada 22 Nisan’da Antalya’da açılacak olan EXPO 2016’ya 53 ülkenin katılacağını söyledi

Ak Parti Genel Merkez Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı, Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada 22 Nisan’da Antalya’da açılacak olan EXPO 2016’ya 53 ülkenin katılacağını söyledi.
Antalya EXPO 2016’nın 22 Nisan Cuma günü açılacağını belirten Ak Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, “Toroslarda bulunan yaklaşık 750 Endemik bitkinin 500’ü kadarı Antalyamızdadır. Yaklaşık 4 yıllık bir emeğin sonucu olarak ortaya çıkan Türkiye’nin ilk EXPO’su Antalyamızda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun teşrifleriyle 22 Nisan Cuma günü açılacak. 1960’dan beri düzenlenen EXPO’larda, Türkiye’de katılım olarak şu an itibariyle 53 ülke bulunmakta. Dünya ortalamasına bakıldığı zaman ülke katılım sayısı 30’da kalıyor. Bu vesileyle katılım noktasında Avrupa’da birinci sıradayız. Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Tarım Bakanımıza, Kültür ve Turizm Bakanımıza, Ulaştırma Bakanımıza, Orman ve Su İşleri Bakanımıza ve özellikle Dışişleri Bakanımıza, Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz” diye konuştu.