Adem Başkan Festival Hakkında Konuştu

Adem Başkan Festival Hakkında Konuştu
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “16. Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali”nin insanların hafızasında kalacak bir festival olduğunu söyledi. Başkan Yücel, festivale yoğun katılım sağlayan Alanya halkına ve festivalin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Haftalık olağan Encümen Toplantısı Belediye Başkanı Adem Murat Yücel başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantının akabinde gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Yücel, 16. Turizm ve Sanat Festivali, Alanya Belediyesi’nin Ramazan hazırlıkları ve İskelede düzenlenecek Ramazan Meydanı etkinlikleri hakkında bilgi verdi.

“ARZU ETTİĞİMİZ ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİ”
Bölgenin en büyük festivali olarak nitelendirilen 16. Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali’nin arzu ettikleri şekilde gerçekleştiğinin altını çizen Belediye Başkanı Yücel, “Alanya hafta sonu yoğun bir program yaşadı. 3-4 gün insanların hafızasında kalacak bir festival oldu. Özveriyle gerçekleştirilen bu festivalin amacına ulaştığını düşünüyorum. Çünkü halk olarak böyle bir morale ihtiyacımız vardı. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

“RAMAZANA HAZIRIZ”
6 Haziran Pazartesi günü başlayacak Ramazan ayı ile ilgili her türlü hazırlığı tamamladıklarını belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Mübarek Ramazan Ayının vatandaşlarımıza, bölgemize, ülkemize ve tüm Müslüman alemine hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

3 NOKTADA GÜNLÜK 2 BİN KİŞİYE İFTAR VERİLECEK
Belediye Başkanı Yücel, Ramazan boyunca merkez, doğu ve batıda 3 noktada toplam 2 bin kişiye günlük iftar verileceğini söyledi. Merkezde Eşgilik Düğün Salonu, doğuda Mahmutlar Belediye Düğün Salonu ve batıda Konaklı Saat Kulesi yanındaki alanda iftar yemeği verilecek. Bu alanların dışında engelli ve evden dışarı çıkamayacak durumda olan yaşlı ve hastaların da evine yemek servisi yapılacağını kaydeden Yücel, Ramazan Erzak Paketlerinin de hazır olduğunu vurguladı. Yücel, “3 noktada yapacağımız yemek organizasyonunun dışında engelli, yaşlı ve yalnız yaşayan vatandaşlarımıza da talepleri doğrultusunda bir ay boyunca evlerinde yemek ikramı yapacağız. Yine ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız Ramazan paketlerini Belediyemizden alabilirler” şeklinde konuştu.

“İSKELEDE RAMAZAN MEYDANI KURULACAK”
Kaymakamlık, Alanya Belediyesi ve Müftülük işbirliği ile iskelede düzenlenen Ramazan etkinliklerine bu yılda devam edileceğini hatırlatan Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Biliyorsunuz Ramazan vesilesiyle bir ay boyuca önceki yıllarda olduğu gibi çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Kaymakamlık, Müftülük ve Belediyemiz vasıtasıyla organize edilen bu proje her gün akşam devam edecek. Müftü Bey’in programı olacak, belediyemizin ikramları olacak, Osmanlı Şerbeti, kültür ve ortak değerlerimizi yaşatacak çeşitli oyun gruplarının gösterileriyle etkinlikler sürecek.” dedi.