20 Yıllık Sorun Çözüldü

20 Yıllık Sorun Çözüldü
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, sanayi esnafı ile kahvaltıda bir araya geldi. Kestel Mahallesi’nde 20 hektarlık bir alana yapılacak olan Büyük Akdeniz Küçük Sanayi Sitesi ile ilgili son gelişmeleri sanayi esnafı ile paylaşan Başkan Yücel, sanayi sitesine ait tapuları kooperatif başkanı Ali Arslan’a teslim etti.

Kestel Mahallesinde 20 hektarlık bir alanda kurulacak olan sanayi sitesinin planlama ve mülkiyet sorunları tamamlandı. Sanayi esnafı ile düzenlenen toplantıda bir araya gelen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, sanayi esnafı ile son gelişimleri paylaştı. Toplantıya Büyük Akdeniz Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Ali Arslan, Alanya Metal İşleri Odası Başkanı Kerim Taş ve sanayi esnafı  katıldı.

20 YILLIK SORUN ÇÖZÜLDÜ
Kahvaltılı toplantıda sanayi sitesinin planlaması hakkında ayrıntılı bilgi veren Başkan Yücel, Yeni sanayinin en az 50 yıl hizmet verecek şekilde planladığını söyledi. Başkan Yücel, “Belediyemizin çalışmaları neticesinde 20 yıldır süre gelen bir sorun mutlu sona ermiştir. Artık planlama ve mülkiyet sorunları çözülerek inşaat aşaması için hiçbir engel kalmamıştır.” dedi.

50 YIL HİZMET VERECEK

Yeni yapılacak olan sanayi sitesinin 50 metrelik çevre yolu kenarında D 400 karayoluna ise 3 kilometre uzaklıkta olduğunu belirten Başkan Yücel şöyle devam etti, “Geniş yolları, cep otoparkları, yeşil alanları ile yaşanabilir bir kompleks olarak planlandı. Etrafında ise sanayi sitesine dahil edilmek üzere planlama çalışmalarına başladık. Bunla birlikte Alanya’mıza 50 sene hizmet verecek modern bir merkez kazandırılmış olacak. Biz belediye olarak, bölgeden geçen 30 metre genişliğindeki yolu bir yıl içinde tamamlayacağız. Ulaşım olarak son derece cazip. 50 metrelik yeni çevre yolunun tamamlanması ile mesafe daha da kısalacak.

 “İNŞAAT İÇİN HİÇ BİR ENGEL YOK”
Alanya sanayi sitesinin artık şehrin merkezinde kaldığını hizmet vermekte çok zorlandığını anlatan Başkan Yücel, “Sizlerle birlikte bu bölgenin hem cazibesini artıralım, hem de sanayi esnafının üretebileceği derli toplu bir sanayi sitesini oluşturalım. Bundan sonraki süreçte artık sizlerle ortak bir karar alıp kazmayı vuracağımız anın geldiğini düşünerek bir an önce başlamak istiyoruz.” diye konuştu.

Büyük Akdeniz Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Ali Arslan da konuşmasında, “Bundan sonraki süreçte imar durumu doğrultusunda iki blok yapılacak. Bir bloğunu bitirdikten sonra ticaret merkezinin inşaatına başlayacağız. Şimdiden hayırlı olsun.” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Yücel, yeni sanayi sitesinin tapularını Kooperatif Başkanı Ali Arslan’a teslim etti.