Yazın evleneceklere düşük faizli ihtiyaç kredisi! Evlilik kredisi veren bankalar

Yazın evleneceklere düşük faizli ihtiyaç kredisi! Evlilik kredisi veren bankalar
Bu yaz evlenecekler, yeni bir ev kurmanın telaşı ile evini yenileyecekler için düşük faizli ihtiyaç kredisi veren bankalar atağa geçti. Rekabet ortamında sunulan teklifler oldukça cazip. Peki hangi bankalar evlilik kredisi veriyor? İşte kampanyaları ile bütçeyi destekleyen o bankalar

Devlet yeni projesi ile evlenecek çiftleri 150.000 TL'ye kadar faizsiz kredi ile destekliyor. Ancak bu krediyi alabilmenin belirli koşulları var. Kademeli olarak önce deprem bölgesinde başlatılan ardından tüm Türkiye'ye yayılacak olan destek kredisinden şu anda faydalanamayanlar ne yapmalı? Evlilik kredisi nasıl alınabilir? Bankalar bu konuda hangi kampanyaları sunuyor?

Evlilik Kredisi Veren Bankaların Listesi

  • Halk Bankası

  • VakıfBank

  • Enpara

200 Bin TL Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Güvenilir kamu bankaları arasında yerini alan Halkbank düşük faiz oranları ve bütçeye uygun geri ödeme seçeneği ile evlilik kredisi kullanma fırsatı sunuyor. Üstelik üç aya kadar erteleme teklifi ile birlikte istenebiliyor. Bankanın resmi internet sitesi üzerinden paylaştığı örnek ödeme tablosunda 200.000 TL'ye kadar talep edilecek evlilik kredisinin hesabı yapıldı.

Bu hesaba göre 200.000 TL kredi 12 aylık vadeler ve taksitlendirildiğinde aylık taksit tutarı 24.427 TL'ye geliyor. Banka evlilik kredisine başvuracakları için tek bir şart istiyor. Belediyeden alınan nikah tarihli belgenin ibraz ettirilmesi gerekiyor. Evlilik kredisi başvuruları bizzat Halkbank şubeleri üzerinden yapılabiliyor.