Petrol son iki ayın zirvesinde! ÖTV piyasayı sarstı, akaryakıt tavan yaptı! Ucuza akaryakıt nasıl alınır?

Petrol son iki ayın zirvesinde! ÖTV piyasayı sarstı, akaryakıt tavan yaptı! Ucuza akaryakıt nasıl alınır?
TÜİK'in Haziran ayı enflasyon verisini açıklamasının ardından üretici enflasyon %20'ye ulaştı. Bu durum ÖTV'de değişikliğe sebep oldu. ÖTV değişikliği akaryakıt fiyatlarını da doğrudan etkiledi. ÖTV zammı ile birlikte akaryakıt fiyatları ne kadar oldu? Ucuz akaryakıt nasıl alınır?

TÜİK'in paylaşmış olduğu veriler bu sabah yola çıkacak olan araç sahiplerine doğrudan ilgilendiriyor. Maktu ÖTV üzerinde yapılan değişiklik akaryakıt fiyatlarında da artışı tetikliyor. ÖTV tutarına gelen %19,49'luk zam sonrası akaryakıt cephesinde durum ne oldu?

%19,49'luk zam sonrası benzindeki ÖTV 9,45 TL'den 11,29 TL'ye yükseldi. Bu rakam motorinde 8,86 TL'den 11,59 TL'ye, otogazda 7,26 TL'den 8,67 TL'ye yükselmiş oldu. Peki akaryakıt fiyatları ne kadar oldu?

Benzinin litresine 2 lira 20 kuruş, motorinin litresine 2 lira 7 kuruş, otogazın litresine 1 lira 70 kuruş zam gelmiş oldu. Hal böyleyken nasıl ucuza akaryakıt alabilirim? sorusu merak uyandırdı.

UCUZA AKARYAKIT NASIL ALIRIM?

Bankaların yıl içinde sunduğu kampanyalar tam da bu noktada işe yarıyor. Türkiye İş Bankası Petrol Ofisinde Araçta Öde kampanyası ile akaryakıt harcamasını 125 TL'ye kadar ucuzlatıyor. Aynı dönemde Garanti BBVA'nın da bir teklifi bulunuyor.

Opet ile yapılan işbirliği neticesinde 240 TL'ye kadar indirimli kullanım fırsatı sunuyor. Son olarak Ziraat Bankası'nın özel bir teklifi var. 15 Ağustos tarihine kadar devam edecek bu teklif, Petrol Ofisi istasyonlarından yapılacak akaryakıt alımında 240 TL'ye kadar indirim kazanma şansı sağlıyor.