Maaşlara Yeni Zam Yatıyor

Maaşlara Yeni Zam Yatıyor
SSK ve Bağ-Kur emeklilerinden halen Bağ-Kur kapsamında çalışanlar, 1 ay sonra yeni zammına kavuşuyor.
 Bu kişiler, maaşlarındaki yüzde 10'luk kesintinin kalkmasıyla sağlanan gelir artışını, önümüzdeki ay maaşlarında görecek. Hükümet, çıkardığı yasa ile emekli olup Bağ-Kur kapsamında çalışmaya devam eden emeklilerden yapılan yüzde 10'luk Sosyal Güvenlik Destek Primi kesintisini kaldırmıştı.

EN DÜŞÜK AYLIK ARTACAK

Betasus 243);">Halen Bağ-Kur kapsamında çalışan memur emeklileri, zammı bu ay aldı. SSK ve Bağ-Kur'dan emekli olup halen Bağ-Kur kapsamında çalışanlar da bu zammı Nisan ayında alacakları maaşlarında görecek. Bu düzenleme sayesinde SSK ve Bağ-Kur'dan emekli olup kendi işini kuran emekliler, 87 lira ile 381 lira arasında zamma kavuşacak. Halen en düşük emekli aylığı 874 lira 19 kuruş. Bu maaşı alan emeklilerden Bağ-Kur kapsamında çalışmaya devam edenlerin eline yüzde 10'luk kesinti nedeniyle786 lira 77 kuruş geçiyor.

AYLIĞI TAM ÖDENECEK

Kesinti kalkması ile bu emeklinin eline artık maaşı tam olarak geçecek. Düzenleme 10 Şubat'ta Resmi Gazete'de yayımlandı. Yayımını takip eden ödeme dönemi başından itibaren de yürürlüğe girdi. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Şubat dönemindeki çalışmaları sebebiyle tahakkuk eden destek primi Mart dönemi aylıklarından kesildi, Nisan döneminde ödenecek aylıklarda bu kesinti yapılmayacak

Kaynak : sgkrehberi.com