İlk kez ev sahibi olacaklar dikkat! 1.20 faizle kamu bankaları kredi verecek

İlk kez ev sahibi olacaklar dikkat! 1.20 faizle kamu bankaları kredi verecek
Ev sahibi olmak isteyenlere müjde! Vakıfbank Halkbank ve Ziraat Bankası 1.20 faiz oranıyla düşük faizli konut kredisi sunuyor. Konut kredisi çekmek isteyenlerin dikkat etmesi gereken düşük faizli konut kredisi koşulları... İlk kez ev sahibi olacaklar dikkat! 1.20 faizle kamu bankaları kredi verecek

Türkiye'de ev sahibi olmak isteyenler için Vakıfbank Halkbank ve Ziraat Bankası 1.20 faiz oranıyla düşük faizli konut kredisi sunuyor. "İlk Evim" kampanyası kapsamında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ilk kez ev alacaklara destek verileceğini açıkladı.

İlk kez ev sahibi olacaklar dikkat! 1.20 faizle kamu bankaları kredi verecek

Orta Vadeli Program dahilinde 15 yıl vadeli konut kredisi verilecek ve başvuru şartları arasında son bir yılda ev satmamış olma ve ev sahibi olmayanlara yönelik şartlar bulunuyor.

Kampanya detayları ve başvuru koşulları üzerinde çalışmalar devam ediyor. Yeni açıklamalar geldikçe sizlere bu başlığımız altından duyurmaya devam edeceğiz. Bu kampanya aktifleşirse birçok ev sahibi olmayan vatandaş sevince boğulacak.

Özellikle ilk kez ev alacak kişilerin her şehirde belirli bir süre yaşamış olmaları gerekebilir. Ev sahibi olmayanlar ise 1.20 faiz oranıyla konut kredisinden faydalanabiliyor. Örneğin, tahmini değeri 5 milyon TL'ye kadar olan bir konut için yaklaşık 2 milyon TL kredi kullanılabiliyor. Yeni düzenleme ile bu faiz oranının en az %80'e çıkarılması olumlu bir gelişme. Geçmiş kampanyalara bakıldığında kredi vadesinin 15 yıl olması öngörülüyor. İlk kez ev satın alacaklara 120 ay düşük faizli promosyonların yanı sıra 15 yıla kadar, yani 180 aya kadar vade seçeneği sunulması bekleniyor. Henüz 1.20 faiz oranıyla ilk konut kredisi açıklanmadı ve bu konudaki çalışmalar devam ediyor.