Emekliyi heyecanlandıran bayram ikramiyesi gündemi! 2000 TL olan ikramiye 9000 TL’ye yükseliyor

Emekliyi heyecanlandıran bayram ikramiyesi gündemi! 2000 TL olan ikramiye 9000 TL’ye yükseliyor
Emeklilerle ilgili gündemdeki tüm gelişmeler milyonlarca kişinin yakın takibinde olmaya devam ederken emeklilerin maaş düzenlemesi emekliye ek zam gibi konuların yanı sıra emeklinin yılda 2 kez aldığı bayram ikramiyesi de gündemde.

Milyonlarca emekli vatandaş ek zam, ara zam, aylıklara yeni düzenleme, en düşük emekli aylığına iyileştirme gibi konularla ilgili gündemdeki tüm gelişmeleri yakından takip ederken gündemdeki son gelişmeler ve yeni konular da emeklilerin takip ettiği konular arasında yerini alıyor. Emekli maaşlarına yeni iyileştirmeler olacak mı sorusu gündemdeki yerini korurken bayram ikramiyeleri ile ilgili de önemli kulisler manşetlerde yer almaya başladı. Emeklilerin yılda 2 defa aldığı bayram ikramiyelerinin tutarının artacağı iddia ediliyor.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYELERİ ARTIYOR

Bilindiği gibi emekli vatandaşlara Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı’nda olmak üzere yılda 2 defa bayram ikramiyesi ödemesi yapılıyor. Bayram ikramiyesi ödemeleri genellikle bayramdan önce hesaplarda oluyor. Güncel tutarı 2000 TL olan bayram ikramiyelerinde artış olacağı ve ikramiye tutarının yükseleceği iddiaları gündemde yer almaya başladı.

BAYRAM İKRAMİYELERİ 9000 OLACAK İDDİASI

Emekli vatandaşları heyecanlandıran bayram ikramiyesi iddiası gündemin ilk sıralarına yükseldi. Bayram ikramiyesinde artış olacağına dair iddialar kısa sürede gündemin en çok konuşulan konusu oldu. Bu konuyla ilgili yoğun bir araştırma başladı. Kulislerdeki iddialara göre mevcutta 2000 TL olan ve Ramazan Bayramı’nda 2000 TL, Kurban Bayramı’nda 2000 TL olmak üzere toplamda 4000 TL olarak ödenen bayram ikramiyesi 9000 TL’ye yükselecek. Emekliye bayram ikramiyesi tutarının 9000 TL’ye yükseleceğine dair iddialarla ilgili henüz resmi bir açıklama ise bulunmuyor.

emekliyi-heyecanlandiran-bayram-ikramiyesi-gundemi-2000-tl-olan-ikramiye-9000-tl-ye-yukseliyor.jpg

TÜRKİYE EMEKLİLER DERNEĞİ’NİN TALEBİ 9000 TL

Türkiye Emekliler Derneği de gündemdeki ikramiye iddiaları ile ilgili taleplerini açıkladı. Şimdilerde gündemde yer alan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi ile ilgili önerilen 5000 TL ikramiyenin yetersiz olduğunu belirten Türkiye Emekliler Derneği, bir defaya mahsus sağlanacak olan Cumhuriyet Bayramı ikramiyesinin 10.000 TL olmasını talep ediyor. Ayrıca emekli vatandaşlara Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı’nda verilen bayram ikramiyesinde de artış olmasını talep ediyor. Mevcutta 2000 TL olan emekli bayram ikramiyesinin en az 9000 TL’ye çıkarılması gerektiğini belirten dernek, Ocak ayında yapılacak olan yeni zam öncesinde emeklilere geriye dönük bir iyileştirme yapılmasını da talep ediyor.

emekliyi-heyecanlandiran-bayram-ikramiyesi-gundemi-2000-tl-olan-ikramiye-9000-tl-ye-yukseliyor-001.jpg

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞINA ZAM TALEBİ

Emekli vatandaşların maaşlarına zam talepleri değerlendiriliyor. Emeklinin taleplerime kayıtsız kalmayan yetkililer çalışmalara başladı. Özellikle de 7.500 TL olan en düşük emekli maaşında bir iyileştirme yapılması talebi oldukça fazla. Gündemdeki tüm gelişmeler takip edilirken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında Ekim ayında Meclis’e sunulacak olan yeni emekli maaşı zamları üzerinde çalışmaların devam ettiğini belirtmiş ve emeklilere bu konuda olumlu haberler verileceğini söylemişti. Şimdi gözler bu konuyla ilgili yapılacak yeni açıklamalara çevrildi.