Emekliye özel 50.000 TL! O banka para musluklarını açtı oluk oluk akıtıyor

Emekliye özel 50.000 TL! O banka para musluklarını açtı oluk oluk akıtıyor
Emekliye özel bankaların para mutlulukları açıldı. 50.000 TL nakit destek fırsatı az önce açıklandı.

Emekliler için bankalardan yeni Kredi paketleri gelmeye devam ediyor. Bugün de 2 banka sadece emekliye özel yepyeni kampanyalarını duyurdu. Yeni emekli kredisi paketi kapsamında 50.000 TL'yi bulan ödeme düşük faiz oranı ve 36 ay vade fırsatı ile verilecek. Emekliye özel kredi kampanyasının detayları tek tek açıklandı. Başvuruları için son tarihi 30 Eylül 2023. Başvuru yapan emekliler banka şubesine gitmeden masrafsız emekli kredisi alabilecek.

Yeni emekli kredisi kampanyası Yapı Kredi ve DenizBank’tan geldi. Emekliye yönelik olarak emeklilere yönelik çok fazla kampanya yapan iki banka bu defa düşük faizli emekli kredisi paketi hazırladı. Nakit ihtiyacı olan emekliye yönelik 50.000 TL'ye Varan ödeme yapmaya hazırlanan Denizbank ve Yapı Kredi, Başvuru şartlarını ve vade sayısını da açıkladı. Peki Emekliye ne kadar ödeme yapılacak? Emekli kredisi şartları neler?

EMEKLİ KREDİSİ BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Yapı Kredi ve DenizBank’tan emekli kredisi kampanyası geldi. 2 bankada Sabah saatlerinde resmi internet siteleri üzerinden açıklama yaparak emekli maaşını taşıyan vatandaşlara hem Emekli promosyonu hem de özel faiz oranı ile emekli kredisi verileceğini bildirdi. Yapı Kredi ve DenizBank emekli kredisi başvuru adresleri de belli oldu.

emekli-kredisi-kampanyasi-1.jpg

Yapı Kredi Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre emekli kredisi başvurusu SMS yoluyla yapılabilecek. SMS ile kredi başvurusu yapmak isteyen vatandaşların "Kişisel T.C Kimlik Numarası ve Aylık Gelir" Bilgilerinize telefonlarının kısa mesaj bölümünden yazarak 44 11'e SMS göndermeleri gerekiyor.

Denizbank'ın emekli kredisi başvurusu da yine SMS aracılığıyla yapılabiliyor. Denizbank SMS ile kredi başvurusu yapmak için cep telefonunuzun kısa mesaj bölümünden "KREDİM TC Kimlik Numarası" Bilgilerini yazarak 32 80'e kısa mesaj göndermeniz yeterli oluyor.

EMEKLİ KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Denizbank ve Yapı Kredi Bankası emekli kredisi kampanyasını sadece maaşını kendisinden alan emekliler için yapıyor. Yani emeklilerin öncelikle bu bankalara maaşlarını taşımaları ve emekli promosyonu almaları gerekiyor. Buna ek olarak emeklilerin Kredi notunun 1200 puan ve üstü olması bankalara gecikmiş Kredi ya da kredi kartı borçlarının bulunmaması gerekiyor. Şartları taşıyan ve başvuru sonucu onaylanan emekliler aynı gün içinde banka şubesine bile gitmeden IBAN numaraları üzerinden emekli kredisi olabiliyor. Acil nakite ihtiyacı olan tüm emeklilere kapılarını açan iki banka son başvuru tarihini 30 Eylül 2023 olarak belirledi. O tarihe kadar başvurusunu yapan emeklilerin ödemeleri aynı gün IBAN numarasına yatacak.