Bakan Şimşek’ten kredi kartı borcu olanlara uyarı! Perşembe günü her şey sil baştan değişecek

Bakan Şimşek’ten kredi kartı borcu olanlara uyarı! Perşembe günü her şey sil baştan değişecek
Kredi kartı borcu olanlar dikkat… Bakan Şimşek'ten önemli uyarı geldi. Kredi kartı borçlarında Perşembe günü her şey sil baştan değişiyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten kredi kartı borcu olan vatandaşa önemli uyarı geldi. Ekonomi yönetimi yepyeni kararlar aldı. milyonlarca vatandaşı ilgilendiren yeni duyuru son dakika yapıldı. Perşembe gününden itibaren kredi kartı borçları ile ilgili düzenlemeler hayata geçecek. BDDK kredi kartı taksitleri ile ilgili yeni duyuruları paylaştı. Merkez Bankası faiz kararı sonrası Her şeyi sil baştan değişecek. kredi kartı faiz oranlarının da güncelleneceği düşünülüyor. o sebeple kredi kartı borcu olanların elini çabuk tutması gerekiyor.

Kredi kartı borcu olanlara Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten önemli uyarı geldi. perşembe günü Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın faiz kararının açıklanmasının hemen ardından kredi kartı borçları ile ilgili yeni düzenleme gelecek. yeni ekonomi yönetimi bu konuda çok kararlı ve ciddi adımlar atmaya hazırlanıyor. kredi kartı taksitlerine yönelik önemli bir değişiklik yapılacağı konusunda da ilk sinyaller geldi. özellikle kredi kartı borçlarında faiz artışına gidebilir. Bu sebeple uzmanlardan da borcu olan vatandaşlar için uyarılar yapıldı. Peki kredi kartı borçları nasıl etkilenecek? Merkez Bankası faiz kararı sonrası kredi kartlarında nasıl düzenleme olacak?

kredi-karti-borcu-2.jpg

MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI BEKLENİYOR

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin tamamlanması sonrasında kabinede birçok bakan değişti. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanlığı da değişirken yeni ekonomi yönetimi çok kritik kararlar almaya başladı. Haziran ayından bu yana Merkez Bankası her toplantıda faiz artırımı kararı veriyor. son 3 ay içinde politika faizi %25'e yükseltildi. Üstelik Eylül ayı faiz kararı da artış yönünde olacak gibi görünüyor. Bu nedenle kredi kartı borcu olan vatandaşlara da uyarı geldi. Merkez Bankası'nın faiz kararının açıklanması ile birlikte kredi kartı faiz oranlarının artması da an meselesi.

KREDİ KARTI FAİZ ORANLARI ARTABİLİR

Merkez Bankası'nın politika faiz artışı kredi kartı faiz oranlarında ilgilendiriyor. Haziran ayında kredi kartı işlemlerinde faiz oranı 1.36 iken Eylül ayı itibariyle 2.26'ya yükselmişti. güncel durumdaysa kredi kartı işlemlerinde faiz oranı %2,81 oldu. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası para politikası kurulu toplantısı bu hafta perşembe günü gerçekleşecek. Merkez Bankası'nın toplantı sonrasında hemen faiz artışı yapması bekleniyor. piyasaların beklentisi ise 500 baz puan faiz artışı yönünde oldu. bu artışla birlikte kredi kartı faiz oranlarının da yükseleceği tahmin ediliyor.

kredi-karti-borcu-3.jpg

TAKSİTLİ HARCAMALARA SINIRLAMA GETİRİLEBİLİR

Bankacılık düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından haftalık veriler Geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. okulların açılmasının da etkisiyle birlikte Eylül ayında kredi kartı kullanımında artış yaşandı. bu sebeple yeni bir karar alınması ve kredi kartında taksitli harcamalara sınırlama getirilmesi bekleniyor. Merkez Bankası'nın faiz kararını açıklamasının ardından Bu konuda da yeni adımların atılacağı tahmin ediliyor.