Altında yelkenler suya indi! Düşüş trendi ne zaman sona erecek?

Altında yelkenler suya indi! Düşüş trendi ne zaman sona erecek?
Piyasalar Amerika Merkez Bankası FED'in açıklayacağı verilere odaklandı. FED öncesi derin sessizlik altın, gümüş gibi değerli madenlerde nasıl hissedildi? Uzmanların Temmuz ayı görüşleri ile birlikte güncel altın kuru fiyatları haberimizde

Kriz dönemlerinde dahi güvenli liman olarak görülen altın popülerliğini korumayı sürdürüyor. Yatırımcının göz bebeği olan gram altın son dönemde belirgin bir düşüş yaşıyor. Ancak bu düşüşler kısa süreli olacak. Uzmanlar Temmuz ayında bir anda başlayacak yükselişe dikkat çekerek hem altın hem de döviz kuruna yönelik beklentilerini yatırımcı ile paylaştı.

Gram altını bozdurmak için doğru bir zaman mı? diyenler için uzman isim İslam Memiş kısa süreli düşüşlere aldanmayın, acele etmeyin, dedi. Güncel piyasalarda var olan kısa süreli bu dalgalanmanın bir süre daha devam edeceğini ve yatırımcının sabırlı olması gerektiğini de ekledi.

Altın ve Para Piyasalarında Son Durum!

Dolarda başlayan hızlı değişimler altın cephesinde de kritik seviyeleri tetikleyebiliyor. Ancak konuya yıllık bazda yaklaşıldığında diğer yatırım araçlarından daha çok getiri sunduğu da göz ardı edilmemeli…

3 Temmuz Çarşamba günü gram altın 2.443 TL'den işlem görüyor. Piyasalarda sabah hareketliliği hakim. Ons altın 2.333 dolardan alıcısını buluyor. Aynı saatlerde dolar kurunda da belirgin bir yükseliş ortaya çıkıyor. 3 Temmuz Çarşamba günü dolar / TL kuru 32,52 TL'den alıcısını buluyor.