Altın fiyatları son 7 ayın en iyi artışını gördü!

Altın fiyatları son 7 ayın en iyi artışını gördü!
Altın fiyatları uzun bir süredir durağan seyrederken son 7 ayın en iyi artışı ile gram altın bin 720 seviyelerine kadar yükseldi.

Yatırımcılar için en güvenli limanlardan biri olan altın bu hafta son 7 ayın en iyi artışı ile yatırımcısını sevindirdi. Geçtiğimiz haftalarda altın fiyatlarında gram altın bin 600 seviyelerine kadar gerilemişti ve uzun bir süre durağan seyretti. Fakat İsrail’deki çatışmaların etkisiyle yükseldi ve en iyi haftalık performansını kaydederek bin 780 seviyelerine kadar çıktı. Altının gram fiyatı, yüzde 2,7 artışla bin 725 lira seviyesinde işlem gördü. Çeyrek altın 2 bin 900 liradan, Cumhuriyet altını 11 bin 610 liradan satıldı. Kuyumcu Muharrem Türkyılmaz altına yatırım yapmak isteyenler için son fırsatlar olduğunun altını çizerek değerlendirmelerde bulundu.

‘KISA ZAMANDA ÇOK DAHA YÜKSEK SAYILAR GÖRECEĞİZ’

Yaklaşık 20 yıldır bu sektörde olduğunu ifade eden Kuyumcu Muharrem Türkyılmaz altın fiyatlarının kısa zamanda çok yüksek rakamlara ulaşacağını belirterek, “Kasım ayında FED’in bir açıklaması var. Bunun öncesinde altın biraz gerilerken bu karar ile çıkılan sonuçta yatırımcılar doların yükseleceği beklentisiyle bir yatırım aracı olarak dolara kaydılar. Ama bugünlerde gördüğümüz üzere altın yükselişe geçti. Yükseliş için Kasım ayı bekleniyordu fakat altın kasım ayını beklemeden İsrail savaşının da etkisiyle ani bir yükseliş yaşadı. Doların da değerli olacağını düşünürsek altının ONS’un da şuanda yükselişine bakılırsa altının daha uzun yolu var gibi gözüküyor. Kısa zamanda çok daha yüksek sayılar görebiliriz. Bu sebeple yatırım yapmak isteyenler için iyi bir vakit. Şu sıralar yatırım yapmalarını tavsiye ederim. Küçük düşüşler kesinlikle hayal kırıklığına uğratmasın çünkü altının yönü yukarı doğru gözüküyor” ifadelerine yer verdi.