Öğrencilere 5000 TL karşılıksız ödeme yapılacak! 8 ay boyunca IBAN’a yatacak son başvuru tarihi açıklandı

Öğrencilere 5000 TL karşılıksız ödeme yapılacak! 8 ay boyunca IBAN’a yatacak son başvuru tarihi açıklandı
Okulların açılmasıyla birlikte öğrencilere burs, eğitim desteği gibi konularla ilgili araştırmalar da hız kazandı. Üniversite öğrencileri burs desteği, eğitim yardımı gibi ödemelerle ilgili araştırmalarına devam ediyor.

Üniversiteli gençler eğitim desteği ile ilgili araştırmalarını sürdürüyor. Öğrenciye karşılıksız destek ödemesi, burs, eğitim yardımı gibi ödemelerle ilgili tüm detaylar araştırılıyor. Okulların açılmasıyla birlikte çok sayıda kuruluş ve kurum ve vakıftan üniversiteli gençlere destek ödemeleri yapılıyor. Karşılıksız olarak yapılan bu ödemeler IBAN’a yatıyor. Burs, eğitim desteği ile ilgili başvuru detayları üniversiteli gençlerin gündeminde. İşte detaylar…

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE EĞİTİM DESTEĞİ

Okullar açıldı ve yeni eğitim dönemi başladı. Üniversiteler ise Ekim ayında akademik takvime başlayacak. Üniversitelerin açılmasına kısa bir süre kalırken gençlerin gündeminde eğitim desteği, burs ve karşılıksız eğitim yardımı gibi konular yer alıyor. Burs başvuruları, kurum ve kuruluşların karşılıksız verdiği eğitim destekleri ile ilgili başvuru detaylarını araştıran gençler arama motorlarında yoğun bir incelemede bulunuyor. Karşılıksız burs, karşılıksız eğitim yardımı gibi fırsatları araştıran gençler, başvuru tarihlerini ve başvuru detaylarını merak ediyor.

ogrencilere-5000-tl-karsiliksiz-odeme-yapilacak-8-ay-boyunca-ibana-yatacak-son-basvuru-tarihi-aciklandi.jpg

BAŞARILI ÖĞRENCİLERE 5000 TL’YE KADAR BURS İMKANI

Üniversiteli gençlere burs imkanları veriliyor. Pek çok kurum ve vakıf gençlere karşılıksız burs desteği sağlıyor. Türk Eğitim Vakfı da başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere destek sağlıyor. 24 Eylül tarihine kadar başvuru süresi tanınan bu ödemeler yükseköğretim bursu 2.500 TL, üstün başarı bursu 5000 TL, yüksek lisans bursu 3.750 TL ve doktora bursu 5000 TL olarak duyuruldu.

KARŞILIKSIZ BURS ÖDEMELERİ SAĞLANIYOR

İstanbul Sanayi Odası Vakfı da maddi desteğe ihtiyacı olan başarılı öğrencilere burs desteği sağlıyor. Karşılıksız burs başvuru tarihi 30 Eylül 2023 olarak açıklandı. Bursiyer adayı öğrencilerin Kocaeli, Tekirdağ ve İstanbul illerindeki üniversitelerin Mühendislik Fakültelerinde yüzde 100 ÖSYM burslu olarak tam zamanlı öğrenci statüsünde kayıtlı olmaları gerekiyor.

ogrencilere-5000-tl-karsiliksiz-odeme-yapilacak-8-ay-boyunca-ibana-yatacak-son-basvuru-tarihi-aciklandi-001.jpg

ÜNİVERSİTELERİN AÇILIŞ TARİHİ

Bu yıl üniversite kayıtları 28 Ağustos-1 Eylül 2023 tarihleri arasında tamamlandı. Elektronik kayıtlar ise 28-30 Ağustos 023 tarihleri arasında tamamlandı. Üniversitelerin açılış tarihi de merak edilen konular arasında yer alıyor. Üniversitelerin açılış tarihleri her üniversitenin akademik takvimine göre farklılık gösterebilmektedir. Bazı üniversitelerin açılış tarihi 2 Ekim olarak duyuruldu. Üniversitenizin akademik açılış tarihi ile ilgili detaylı bilgiyi kayıtlı olduğunuz üniversitenin resmi internet adresinden veya öğrenci işlerinden öğrenebilirsiniz.