“ÖĞRENCİ HAREKETLİLİĞİ PROJESİ”NE BAŞKAN YÜCEL’DEN DESTEK

“ÖĞRENCİ HAREKETLİLİĞİ PROJESİ”NE BAŞKAN YÜCEL’DEN DESTEK
Almanya’daki kardeş kentimiz Oer-Erkenschwick Belediyesi ile daha önce başlatılan “Öğrenci Hareketliliği Projesi”nin 2.si, gelecek eğitim öğretim yılı içerisinde gerçekleştirilecek. Projeye destek vereceklerini açıklayan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, maddi durumu kısıtlı olan 10 öğrencinin de masraflarını karşılayacaklarını söyledi.
Almanya’daki kardeş kentimiz Oer-Erkenschwick Belediyesi ile daha önce başlatılan “Öğrenci Hareketliliği Projesi”nin 2.si, gelecek eğitim öğretim yılı içerisinde gerçekleştirilecek. Projeye destek vereceklerini açıklayan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, maddi durumu kısıtlı olan 10 öğrencinin de masraflarını karşılayacaklarını söyledi. Projeyle ilgili ön bilgi vermek üzere, Oer- Erkenschwick Eski Belediye Başkanı ve Alman Türk Dostluk Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Achim Menge, Alman Türk Dostluk Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mansur Taşcan, Proje Koordinatörleri Oer-Erkenschwick’ten Nina Baranowski , Stefanie Worm-Weisselfels ve Bahçeşehir Koleji Almanca Bölüm Başkanı & Uluslararası Ofis Koordinatörü Berna Avuk Öz, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i ziyaret etti.

ÖĞRENCİLER KÜLTÜRÜMÜZÜ TANITACAK

Oer- Erkenschwick’ten üç lise, Alanya’dan ise 2 lisenin yer alacağı Öğrenci Hareketliliği Projesi’yle öğrenciler ve öğretmenler, çeşitli etkinliklere katılarak, karşılıklı iki ülke arasında kültürel ve bölgesel tanıtım çalışması yapacaklar. Projeye, toplamda her iki ülkeden 20’şer olmak üzere 40 öğrenci ve 8 öğretmen katılacak. Bir hafta sürecek proje boyunca öğrenciler, ailelerin yanında kalarak, ailelerin sosyal yapısı hakkında da bilgi toplayacaklar.

Gerekli hazırlıklardan sonra ilk öğrenci kafilesi, 2017- 2018 Eğitim Öğretim Yılı’nın Ekim Ayı’nda, Alanya’dan Oer-Erkenschwick’e giderek kültürel etkileşime başlayacak. 2018 yılı Nisan ya da Mayıs aylarında da Oer- Erkenschwick’ten öğrenciler Alanya’ya gelerek kültürel etkileşimi tamamlayacak.

10 ÖĞRENCİYE ÖDÜL

Almanya’daki kardeş kentimiz Oer-Erkenschwick Belediyesi ile başlatılan öğrenci değişim projesine destek vereceklerini belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, proje kapsamında maddi durumu iyi olmayan 10 öğrenciyi de projeye dahil ederek ödüllendireceklerini ifade etti.