Öne Çıkanlar alanya Döviz Türkiye Sağlık antalya

Bu haber kez okundu.

İTÜ Çekirdek Girişimleri 6 Yılda 415 milyon TL'lik Değerlemeye Ulaştı

 Türkiye'nin dört bir yanından girişimcilere hayallerini girişime dönüştürmek için gerekli sermaye kaynağına erişme fırsatı sunan İTÜ Çekirdek, kurulduğu 2012 yılından beri birbirinden iddialı 24.832 girişim başvurusu aldı ve yapılan değerlendirmeler sonucunda toplam 1.150 girişime ve 3.450 girişimciye destek verdi. İTÜ Çekirdek'in sunduğu fırsatlar sayesinde toplam 35 milyon TLdeğerinde yatırım alan girişimlerin toplam cirosu 55 milyon TL, toplam değerlemesi ise 415 milyon TL oldu. Sadece 6 yılda 175 girişimin aldığı desteklerle başarılı olmasını ve şirketleşmesini sağlayan İTÜ Çekirdek, 500'den fazla istihdam yarattı.

Başvuranların yaş ortalaması 29,49

İş fikirlerine sunduğu desteklerle ülke ekonomisine katkı sağlayan İTÜ Çekirdek'e başvuranların yaş ortalaması 29,49, başvuran kadın girişimci oranı ise yüzde 18. Bu veriler özellikle gençlerin yeni iş fikirlerini hayata geçirmek için adım attığı sonucunu ortaya çıkarırken, başvuran 5 kişiden 1'inin kadın olduğu sonucunu da gözler önüne seriyor.

6. yılında Big Bang Startup Challenge 5 milyon TL'yi aşan yatırım ve hibe imkânı sunuyor

Dünyada girişimcilere en fazla kaynak sağlayan ilk üç girişimcilik yarışması arasında yer alan Big Bang Startup Challenge ile hayatı etkileyecek girişimcileri, yatırımcı ve kurumsal şirketlerle buluşturan İTÜ Çekirdek; bilişim teknolojilerinden, finansa, inşaattan, gıdaya, eğitimden, sanata ve sağlık sektörüne kadar birçok alanda birbirinden iddialı teknoloji girişimlerini yatırımcılarla buluşturmaya devam ediyor. Bu yıl 6.sı gerçekleşen Big Bang Startup Challenge'da 5 milyon TL'yi aşan yatırım ve hibe imkânından pay almak için yarışan girişimler, 23 Kasım'da Uniq İstanbul'da "etki" temasıyla gerçekleşecek final etkinliğinde sahneye çıkacak. Final etkinliğinde geleceğin teknolojilerine şahit olmak ve girişimcilerin final heyecanını paylaşmak isteyen herkes, http://bigbang.itucekirdek.com/adresinden kayıt olarak etkinliğe katılabilecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner56

banner142

banner73

banner141

banner57

banner74

Alanya Son Dakika Haberleri, Alanya Haber Oku, Alanya Gazetesi