Bakan Tekin’den velilere sesleniş bitmiyor! Başarılarda velinin katkısı ölçülüyor...

Bakan Tekin’den velilere sesleniş bitmiyor! Başarılarda velinin katkısı ölçülüyor...
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin sene sonu eğitim toplantısında bazı konulara değindi. Geçtiğimiz haftadan bu yana her konuşmasında ve açıklamasında velilere de değinen Bakan Tekin eğitim öğretimdeki başarıya velilerin katkısına dikkat çekti.

Bakan Tekin geçtiğimiz saatler içerisinde Etimesgut Şehit Yasin Kendircioğlu Ortaokulu'nda düzenlenen yıllık değerlendirme toplantısına katıldı. Toplantıda bir konuşma da yapan Tekin öğrencilerin merak ettiği birçok soruya cevap verirken velilere de değinmeden geçmedi.

Bakan Tekin konuşmasında ‘’Dünyada da eğitim öğretim süreçlerinin başarıları velilerin katkılarıyla da ölçülmeye başlandı.’’ ifadelerini kullanarak eğitim öğretim sürecindeki başarı da velinin de çok büyük bir katkısının olduğunu vurguladı.

Bakan Tekin son günlerde yaptığı her açıklamada velilerin de eğitim öğretime destek çıkmasını, öğretmenlere yardımcı olmasını, kendilerinin de okuyup öğrencilere yardımcı olmalarını dile getiriyor.

Bakan Tekin bu açıklamaları ile öğretmenler ve öğrencilerden olduğu kadar velilerden de bir emek ve çaba verilmesini istiyor.