Bakan Tekin; Mesleğin itibari için mülakat şart!

Bakan Tekin; Mesleğin itibari için mülakat şart!
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin katıldığı bir televizyon programında mülakatlara gelen konu hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Mesleğin itibari ile mülakat şart diyen Tekin, kimsenin hakkının yenmeyeceği bir mülakat dönemi olacak dedi.

Onlarca öğretmen ve sendikanın mülakat kaldırılsın taleplerine net ve kesin bir dille mülakatın olacağını belirten Bakan Tekin 20 bin öğretmenin atamasının yapılacağı mülakatlar hakkında konuştu.

Türkiye’nin Nabzı programına katılan Bakan Tekin ''Mülakat sisteminde mülakata alınacak aday ve komisyon üyelerinin kodları olacak, mülakata kimsenin müdahili olmayacak. Mülakatta kimsenin hakkı yenmeyecek, mülakata girenler hakkının yendiğini düşünmeyecek. Bu şekilde bir mülakat süreci olacak.'' ifadelerini kullanarak mülakatlar için ekstra önlemlerin alındığını belirtti.

‘’Kimse hakkının yendiğini düşünmeyecek’’ ifadelerini yenileyen Bakan Tekin konuşmasının devamında "Mülakat kesinlikle gereklidir. Mesleğin itibarı için en iyi adayları seçmeliyiz." İfadelerini kullanarak mülakatsız atamaların olmayacağını vurguladı.