ATA AÖF bütünleme sonuç ekranı, 3 oturum açıklanma tarihi?

ATA AÖF bütünleme sonuç ekranı, 3 oturum açıklanma tarihi?
ATA AÖF bütünleme sonuçlarını öğrenecek olan öğrenciler daha sonra final sınavlarının açıklanmasının ardından harf notlarını araştırmaya başlayacaklar. Öğrenciler derslerden geçip geçmediğini bu sayede öğrenebilecekler. Şimdi ayrıntılar...

Atatürk Üniversitesi Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi (ATA AÖF) 2024 bütünleme sınav sonuçları merakla ve sabırsızlıkla beklenmektedir. Öğrenciler geçip geçmediklerini merak ediyorlar.

6-7 Temmuz 2024 tarihlerinde üç oturumda gerçekleştirilen ve gerçekleştirilecek olan sınavların sonuçları değerlendirme sürecinin hemen ardından iki hafta içerisinde açıklanması bekleniyor.

Öğrenciler sonuçlarını ATA AÖF Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden kolayca öğrenebilecekler. Sonuçları öğrenen öğrenciler derslerden geçip geçmediklerini ve harf notlarını öğrenecek. Başarı baraj notu 4.00 üzerinden 2.00 olarak belirlendiği de açıklanmıştır.

ATA AÖF sınav sonuçların bu hafta içinde açıklanması bekleniyor ve öğrenciler heyecanla bu tarihi bekliyor. Sürpriz olursa erken de açıklanabilir.

ATA AÖF HARF NOTU

AA 4,00

BA 3,50

BB 3,00

CB 2,50

CC 2,00

DC 1,50

DD 1,00

FF 0,00

M Muaf

G Geçer

Z Devamsız

FF notu, ilgili dersten başarısız olmuş öğrencilere verilecek.

ATA AÖF FİNAL SONUÇ SORGULAMA EKRANI