Öne Çıkanlar Ucuz Seyahat Nasıl Yapılır Kalp Türkiye Arif Razgatlıoğlu Анкара

Bu haber kez okundu.

ALKÜ'nün Öğrenci Profili Türkiye Mozaiği

 2 yıl önce kurulduğunda 6 bin 500 civarında öğrencisi olan ALKÜ'nün öğrenci sayısı bu yıl itibariyle 10 bin 500 rakamına ulaştı. Bu öğrencilerden 553'ü Gazipaşa ilçesinde, 810'u Akseki ilçesinde, 9 bin 146'sı ise Alanya merkezde eğitimlerine devam ediyor. Bu öğrencilerden 9 bin 507'si önlisans ve lisans öğrencileri iken, 1002'si ise pedagojik formasyon eğitimi alan öğrencilerden oluşuyor.  


HER İLDEN ÖĞRENCİ
45 farklı ülkeden 150 civarında yabancı uyruklu öğrencisi olan ALKÜ'nün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan öğrencileri ise tam bir Türkiye mozaiği oluşturuyor. Ülkemizin her ilinden öğrencisi olan ALKÜ'nün en fazla öğrencisi olan illeri ise Antalya (1499 kişi), Konya (342 kişi), Hatay (327 kişi), Mersin (278 kişi), Ankara (277 kişi) ve Adana (257 kişi) olarak öne çıkmaktadır. Diğer büyük şehirlere bakıldığında ise İstanbul'dan 157, İzmir'den 194, Bursa'dan 235, K. Maraş'tan 195, Kayseri'den 140 öğrenci eğitimlerine ALKÜ’de devam ediyor. 


“ALANYA HALKI ÖĞRENCİSİNE SAHİP ÇIKACAK”
"Dünyanın farklı ülkelerinden ve ülkemizin her ilinden eğitim için Alanya'mıza gelip ALKÜ'de okuyan öğrencilere en iyi ve kaliteli eğitimi tam bir huzur ortamı içinde sağlamaya çalıştıklarını" ifade eden ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet PINARBAŞI, yeni eğitim ve hizmet binalarının inşaatlarına başlandığını belirterek, öğrenci sayısını hızla artırmaya devam etme gayreti içinde olduklarını söyledi. Rektör Pınarbaşı, “Önümüzdeki yıllarda Alanya tam bir öğrenci kenti olma yolunda hızla ilerliyor. Alanya halkımızın da öğrencilerine sahip çıkarak onlara en güzel ev sahipliği yapacaklarına inanıyorum” dedi. 


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner56

banner73

banner57

banner74

Alanya Son Dakika Haberleri, Alanya Haber Oku, Alanya Gazetesi