whatsapp
Öne Çıkanlar alanya Politika alanya son dakika MAVİ BAYRAK yerli muslera

Bu haber kez okundu.

ALKÜ Finlandiya Çalıştayı İçin İlk Adımı Attı

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ), Rus Çalıştayı’nın ardından uluslararası bir çalıştaya daha ev sahipliği yapmak adına girişimlerde bulundu. Finlandiya’nın Bağımsızlığının 100’üncü yılı münasebetiyle bir dizi resmi temaslarda bulunmak amacıyla Alanya’ya gelen Finlandiya Ankara Büyükelçisi Päivi Kairamo ile bir araya gelen ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Güneş, ALKÜ ile Finlandiya Üniversiteleri’nin ortaklığında çeşitli faaliyetler yürütülmesi konusunda işbirliği ricasında bulundu.

Alanya'nın Finlandiya Fahri Konsolosu Kuddusi Müftüoğlu'nun ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Güneş, Erasmus Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Sezin Zengin Farıasmartınez, Rektörlük Özel Kalem Müdürü Hadi Cantemur ve Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Aslı Giray, FİFA Hakem Eğitimcisi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü Kontrol Mühendisi Serdar Akçer katıldı.

Karşılıklı fikir alışverişinin bulunulduğu görüşmede Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi adına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Güneş, Finlandiya Ankara Büyükelçisi Päivi Kairamo'dan Finlandiya’daki yükseköğretim kurumları ile üniversitemiz arasında işbirliğinde bulunulabilmesi için aracı olması konusunda ricada bulundu. Bu bağlamda ALKÜ’nün uluslararası bir üniversite olma yolunda ilerlediği bu günlerde Finlandiya gibi gelişmiş ülkelerle yapılacak akademik iş birliğinin önemine değinilen toplantıda, Finlandiya'daki üniversitelerle Erasmus Öğrenci Değişim Programları çerçevesinde yapılacak ikili anlaşmalar ile akademisyenleri bir araya getirecek akademik işbirliğine yönelik çalıştaylar düzenlenmesi görüşüldü.

Toplantıda ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Güneş, bu işbirliğinin ilk adımı olarak Nisan 2018 tarihinde Alanya'da üniversitenin ev sahipliğinde Turizm ve Eğitim konularını ele alan bir akademik çalıştay yapılmasını önerdi.

Toplantı sonunda konu ile ilgili bir açıklamada bulunan ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Güneş, “Bir turizm kenti olan Alanya’ya yakışan uluslararası bir üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Bu konudaki çalışmalarımıza ileri ülkeler ile yapılacak işbirliklerini de ekleyerek başarılı sonuçlar elde etmeyi amaçlıyoruz. Bugün burada bunun bir adımı olarak Finlandiya Ankara Büyükelçisi Päivi Kairamo Hanımefendi ile görüşmek için bulunuyoruz. Başta talebimizi kırmayarak kabul eden Sayın Büyükelçi olmak üzere bu ziyaretin gerçekleşmesine vesile olan Serdar Akçer ile Alanya'nın Finlandiya Fahri Konsolosluğu’nu yürüten Kuddusi Müftüoğlu Beyefendilere çok teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner56

banner142

banner73

banner141

banner57

banner74