Dünya Basını Ankara'da Meydana Gelen Patlamayı Böyle Gördü

Dünya Basını Ankara'da Meydana Gelen Patlamayı Böyle Gördü
Ankara'da Kızılay Meydanı'nda bombalı araçla saldırı yapıldı. Olayda 1'i polis 27 kişi hayatını kaybetti, 75 kişi de yaralandı. Dünya basını Ankara'daki patlamayı böyle gördü.
Ankara  Kızılay Güvenpark'ta 18.35'te şiddetli bir patlama meydana geldi.  Ankara Valiliği, patlamayla ilgili olarak 25 kişinin öldüğünü, 75 kişinin yaralandığını açıkladı. Ölü sayısı valiliğin açıklamasından sonra arttı. Gelen son bilgilere göre 1'i polis 27 kişi hayatını kaybetti. Dünyanın önde gelen basın yayın kuruluşları  Ankara Güvenpark'ta meydana gelen patlamayı böyle gördü.

"ÖLÜMCÜL PATLAMAYLA SALLANDI"

Guardian: Turkiye'nin başkenti  Ankara ölümcül patlamayla sallandı.

"BİRÇOK YARALI VAR"
Daily Telegraph:  Ankara patlaması:  Türkiye'nin başkentinde büyük patlamada birçok yaralı var. Patlama ardından birçok yaralının olduğunu bildiriyor.

"TÜRKİYE'DE PATLAMA"
BBC World: Türkiye'de patlama. Başkent  Ankara'da yaralılar olduğu bildiriliyor.

"TÜRKİYE'NİN BAŞKENTİNDE PATLAMA DUYULDU"

Euronews:  Türkiye'nin başkentinde patlama duyuldu, yaralılar olduğu biliniyor.

"ANKARA'DA BÜYÜK BİR SALDIRI MEYDANA GELDİ"

İngiliz Telegraph: Gazete, patlamayı "Türkiye'nin başkenti  Ankara'da büyük bir saldırı meydana geldi, ölü ve yaralılar var." başlığıyla duyurdu.

"ÇOK SAYIDA ÖLÜ VAR"
İsrail'in Haaretz gazetesi: Gazete haberi "Türkiye'nin başkentinde patlama meydana geldi. Çok sayıda ölü var." şeklinde geçti.

"ÇOK SAYIDA KİŞİNİN ÖLÜMÜNE YOL AÇTI"
İspanyol  El Pais:  Ankara'nın merkezinde meydana gelen patlama çok sayıda kişinin ölümüne yol açtı. Büyük bir ihtimalle araba ile yapılan patlama olayı Güven Park'ın yakınlarında gerçekleşti.

Kaynak: cnnturk.com