PKK Şırnak'ta askerlerin kaldığı okullara saldırdı

PKK Şırnak'ta askerlerin kaldığı okullara saldırdı
Şırnak'ta PKK'lılar Emniyet Müdürlüğü, Çakırsöğüt Jandarma Komutanlığı ile asker ve polislerin konakladığı okullara saldırdı.
Şırnak'ta PKK'lılar Emniyet Müdürlüğü, Çakırsöğüt Jandarma Komutanlığı ile asker ve polislerin konakladığı okullara saldırdı. Güvenlik güçlerinin de anında karşılık vermesiyle çıkan çatışmada 4 PKK'lı öldürüldü, 6 güvenlik görevlisi yaralandı. Kentte çatışmalar yer yer sürüyor.Şırnak'ta PKK'lılar, bu gece İl Emniyet Müdürlüğü, emniyet kademe binası, Çakırsöğüt Jandarma Komutanlığı ile asker ve polislerin konakladığı okullara eş zamanlı saldırı düzenledi. Roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldıran PKK'lılara, güvenlik güçleri de anında karşılık verdi. Çıkan çatışmada 6 güvenlik görevlisi yaralanırken, 4 PKK'lı öldürüldü. Şırnak Asker Hastanesi'ne tedaviye alınan yaralı 6 güvenlik görevlisinin durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Şırnak'ta çatışma: 15 PKK'lı öldürüldü

Kentte silah sesleri yükseliyor

Saldırıların ardından kaçmaya çalışan PKK'lılara yönelik kentte hava destekli geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. Operasyonların sürdüğü kentte yer yer silah sesleri yükseliyor.

Şırnak'ta 1 polis şehit oldu

Kentin yüzde 86'sı temizlendi

Şırnak'ta kazılan hendeklerin kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması, tuzaklanan patlayıcılarının imha edilmesi ve PKK'lıların öldürülmeleri için jandarma ve polis özel harekat ekiplerinin ortak düzenlediği Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Çifti Operasyonu hız kesmeden devam ediyor. Sokağa çıkma yasağının getirildiği 14 Mart'tan bu yana sürdürülen operasyonlarda kent merkezinin yüzde 86'sı patlayıcı tuzaklanmış hendek ve barikatlar ile PKK'lılardan temizlendi.