Ölümden Kurtardığı Kocası Tarafından Vahşice Katledildi

Ölümden Kurtardığı Kocası Tarafından Vahşice Katledildi
Antalya'nın Aksu ilçesinde kocası Hüseyin Butgül tarafından vahşice katledilen Şerife Butgül'ün daha önce intihar etmek isteyen kocasının hayatını kurtardığı ortaya çıktı.

Psikolojik sorunları olan adamın annesi Eşe Butgül, olaydan bir hafta önce kendisini direğe asan oğlunu, gelininin ölümden kurtardığını söyledi.

ORMANLIK ALANA GİTTİ, BULUNAMADI

Aksu ilçesine bağlı Topallı Mahallesi"nde çiftçilik yapan evli ve iki çocuk babası Hüseyin Butgül, psikolojik sorunları nedeniyle geçen 1 Şubat günü evi terk etti. Ormanlık alana giden Butgül, tüm aramalara rağmen bulunamadı. Yakınları jandarmaya müracaat edip kayıp ihbarında bulundu.

KAYBOLDUKTAN 2 GÜN SONRA KİR İÇİNDE DÖNDÜ

Üzeri kir içinde 2 gün sonra eve dönen Hüseyin Butgül"ü karşılayan Şerife Butgül, eşini tıraş edip banyo yaptırdı. Banyodan sonra tekrar dağa gideceğini söyleyen Hüseyin Butgül"ü eşi durdurmaya kalkışınca çiftin arasında tartışma çıktı.

14 YAŞINDAKİ OĞULLARI DA GÖRDÜ

Evden gelen çığlıklar üzerine çiftin 14 yaşındaki oğlu Muhammed ile seralarının kiracısı Fikriye Buyrukçu koşarak olay yerine gitti. Fikriye Buyrukçu ile Muhammed yerde Şerife Butgül"ün cesediyle karşılaştı.

EŞİNİ, KENDİSİNİN ÖLDÜRMEDİĞİNİ İDDİA ETTİ

Cesedin başında Hüseyin Butgül"ü gören Fikriye Buyrukçu, durumu evin yan binasında ikamet eden Hüseyin Butgül"ün annesi Eşe Butgül"e haber verdi. Olay yerine gelen Eşe Butgül, gelininin cansız bedeninin başında oğlunu görünce yumruklamaya başladı. Ardından olay yerine çağrılan jandarma tarafından gözaltına alınan Hüseyin Butgül, eşini kendisinin öldürmediğini iddia etti.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTENDİ

Yakınları tarafından akli dengesi bozuk olduğu iddia edilen Hüseyin Butgül hakkında sevk edildiği  Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi"nden cezai ehliyetinin tam olduğuna dair rapor verildi. Bunun üzerine Butgül hakkında  Antalya 5"inci Ağır Ceza Mahkemesi"nde ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.

DURUŞMADA GARİP TAVIRLARI DİKKAT ÇEKTİ

Davanın ilk duruşmasında da kendi kendine konuşup anlamsız hareketlerde bulunan Hüseyin Butgül, suçlamaları kabul etmedi. Mahkeme başkanı Günay  Karacabey Özkaynak"a "Hakim abla" diye hitap eden Butgül, "Eşimi ben öldürmedim. Ben 5-6 gün zeytinlikteki evde kaldım. Sonra jandarmalar geldi. Beni tartakladı. Bana çok işkence çektirdiler. Benim beynim akıyor. Sıcakta duramıyorum" dedi.

"ANACIĞIM BEN EŞİMİ ÖLDÜRMEDİM"

Duruşmaya gelen annesi Eşe Butgül"e de "Anacığım ben eşimi öldürmedim. Niye öldüreyim" diyen Hüseyin Butgül, kendisinin olay sırasında yatağında olduğunu iddia etti.

OĞLUM KENDİNİ ASTI, GELİNİM KURTARDI

Hüseyin Butgül"ün annesi Eşe Butgül de oğlunun akıl hastası olduğunu söyledi. Olay tarihinden bir hafta kadar önce oğlunun kendisini evin önündeki direğe astığını anlatan Eşe Butgül, "Oğlum kendisini asınca gelinim Şerife ile torunum kurtarmış. Bu olaydan 5-6 gün sonra oğlum Hüseyin dağa kaçtı. Ertesi gün öğle saatlerinde kendiliğinden geldi" dedi.

RAPOR YETERSİZ

Cumhuriyet savcısı ise sanığa bu olaydan önce ruh sağlığının bozuk olduğuna ilişkin rapor verildiğini, duruşmalardaki hal ve tavırlarının da bunu doğrulamakta olduğunu söyledi. Bu bulgular ışığında sanığın olaydan sonra sevk edildiği  Manisa Akıl ve Ruh Sağlığı Hastanesi"nden verilen raporunun yetersiz kaldığının görüldüğünü söyleyen savcı, sanığın ceza ehliyetinin olup olmadığının tespiti için  Adli Tıp Kurumu Başkanlığına sevkini talep etti.

YENİDEN RAPOR ALMASI İSTENDİ

Tahliye talebini reddeden mahkeme, sanığın ceza ehliyetinin olup olmadığının tespiti için yeniden rapor alınmasına karar verdi.