Hırsızlık Zanlısı Röntgeni Çekilince Yakalandı

Hırsızlık Zanlısı Röntgeni Çekilince Yakalandı
Konya'nın Beyşehir ilçesinde üç evden hırsızlık yaptıkları iddiasıyla 2 kişi gözaltına alındı. Yürüyüşündeki aksamadan şüphelenen polislerin uyarısı üzerine röntgeni çekilen zanlılardan birinin makatında girdikleri evlerden çaldıkları öne sürülen altın yüzük, kolye ve küpeler çıktıRöntgen teknisyeni, ziynet eşyalarının kendi evinden çalındığını anlayınca kısa süreli şok geçirdi
 Haber: Fatih Şahin
Konya'nın Beyşehir ilçesinde üç evden hırsızlık  yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 şüpheliden birinin makatında çalıntı  olduğu belirlenen altın yüzük, kolye ve küpeler çıktı.


    Alınan bilgiye göre, dün 2 şüphelinin Yeni Mahalle'de bir eve kapısını  zorlayarak girdiği ihbarı üzerine harekete geçen İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri,  söz konusu adrese gitti.

    Evden çıkarak kaçmaya çalışan şüphelilerden O.D. (26), polis  ekiplerince yakalandı. Kaçan diğer zanlının yakalanması için çalışma başlatan  ekipler, görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda şüphelinin kullandığı 41 VS  919 plakalı otomobil üzerinde yoğunlaştı.

    Bu sabah otomobilin Beyşehir-Antalya karayolunda seyir halinde  olduğunu tespit eden ekipler, aracı durdurmak istedi. Polisin "dur" ihtarına  uymayan şüpheli Ö.A. (24), yaklaşık 30 kilometrelik kovalamacanın ardından  aracını terk edip yaya olarak kaçmaya çalışırken yakalandı.

    Sağlık kontrolü için Beyşehir Devlet Hastanesine götürülen Ö.A'nın  yürüyüşündeki aksamadan şüphelenen ekipler, görevlileri röntgen çekilmesi için  uyardı. Röntgeni çekilen şüphelinin makatında 2 altın yüzük, 4 altın küpe ve 2  altın kolye olduğu belirlendi.

    Şüpheli, bunun üzerine çalıntı ziynet eşyalarının bulunduğu poşeti  makatından çıkararak teslim etti. Bu sırada, röntgen teknisyeni, poşetteki ziynet  eşyalarının kendi evinden çalındığını anlayınca kısa süreli şok geçirdi.

    Çıkarıldıkları mahkemece tutuklanan Ö.A. ve O.D'nin, haklarında çok  sayıda hırsızlık kaydı bulunduğu, Yeni Mahalle'deki 3 evden hırsızlık olayına  karıştıkları öne sürüldü.