Can Dündar'a Adliye Önünde Silahlı Saldırı

Can Dündar'a Adliye Önünde Silahlı Saldırı
Gazeteci Can Dündar'a Çağlayan adliyesi önünde silahlı saldırı yapıldı. Kurşunlar Dündar'a isabet etmezken olay yerinde olan NTV muhabiri hafif şekilde yaralandı. Saldırgan gözaltına alındı.
MİT TIR'ları davasında kapsamında  Çağlayan Adliyesi'nde bulunan  Can Dündar'a, adliye önünde silalı saldırı yapıldı. Saldırgan gözaltına alındı. Saldırıda  Can Dündar herhangi bir yara almadı. Kurşunlardan biri Dündar'ın yakınında bulunan NTV muhabiri Yağız Şenkal'in bacağını sıyırdı.

MİT TIR'ları davasının bugünkü duruşmasında mahkeme heyeti karar için ara verdi. Bu sırada adliye önünde  Can Dündar gazetecilerin sorularını yanıtlarken bir şahıs yanına yaklaşıp "Vatan haini" diye slogan atarak Dündar'ın ayaklarına doğru iki el ateş etti. Dündar herhangi bir yara almazken, yanında bulunan NTV muhabiri Yağız Şenkal'in bacağını bir kurşun sıyırdı.

ŞAHIS GÖZALTINA ALINDI
Dündar'ın durumu iyi olduğu bildirilirken, polisler şahsa hemen müdahale ederek gözaltına aldı. Saldırganı yakalayanlardan birinin de  Can Dündar'ın eşi Dilek Dündar olduğu öğrenildi.

DÜNDAR: BU BİR GÖZDAĞI
Can Dündar bunun bir gözdağı olduğunu söyledi. Dündar, saldırı girişimi sonrası yaptığı kısa açıklamada, "İyiyim bende bir şey yok. Mahkeme ara vermişti. Çıktığımızda böyle bir saldırı gerçekleşti. Nedir bilmiyorum. Sadece silahını bana yönelttiğini gördüm" dedi.

NTV MUHABİRİ SALDIRIYI ANLATTI

NTV Muhabiri Yağız Şenkal olay anında oradaydı ve gelişmeyi şöyle aktardı: ' ' Can Dündar'la beraber yürüyordum ben. Bir kişi geldi yere doğru ateş etti bacaklarına doğru. İki üç el ateş etti seken kurşunlardan biri benim bacağıma geldi. Herhangi bir sıkıntı yok  Can Dündar'ın durumu iyi. Kurşun benim bacağımı sıyırdı. Gayet iyiyim bir sıkıntı yok.''

NTV MUHABİRİ HASTANEYE KALDIRILDI

Bacağına kurşun isabet eden NTV muhabiri Yağız Şenkal, tedavi için hastaneye götürüldü. Şenkal'in durumun iyi olduğu ve seken bir kurşunun kendisine isabet ettiğini öğrenildi.

SALDIRGANIN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Al Jazeera Türk'ün haberine göre saldırganın üzerinden Murat Ş. adlı kimlik çıktı. Saldırgan 1976  Sivas doğumlu.