Antalya'da ortalığı savaş alanına çevirdi! Polis müdahalesi sonucu yaşamını yitirdi!

Antalya'da ortalığı savaş alanına çevirdi! Polis müdahalesi sonucu yaşamını yitirdi!
Antalya'da annesini rehin alarak ortalığı savaş alanına çeviren Fırat Altun, polisin özel harekat operasyonu sonucu etkisiz hale getirildi, ancak hastanede yaşamını yitirdi.

Polisi alarma geçiren olay, dün saat 14.30 sıralarında Muratpaşa'nın Elmalı 6. sokak üzerindeki 3 katlı apartmanın çatı katında yaşandı. Edinilen bilgiye göre, madde bağımlısı olan ve bir süre önce ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde yattığı belirtilen Fırat Altun (28), annesi Hülya A.'yı bıçakla rehin aldı. Bu sırada evdeki eşi ve çocukları dışarıya kaçarken Hülya A, oğlunun bir anlık dalgınlığından faydalanıp kendini dışarıya attı, durumu polise bildirdi. Öfkeli genç bunun üzerine evde ne bulduysa dışarıya atmaya başladı İhbarın üzerine olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi istendi.

ORTALIĞI SAVAŞ ALANINA ÇEVİRDİ

Polisin iknalarına yanıt vermeyen Fırat Altun, Cam, plastik, tahta ve mutfak eşyalarını sokağa fırlatmaya başladı. Bunun üzerine polis ekipleri bir yandan özel harekat ekiplerinden destek isterken, bir yandan da sokağı araç ve yaya trafiğine kapattı. Sokakta araçları kalan bazı vatandaşlar, zarar görmemesi adına otomobillerini almaya çalıştı.

ÇATIYA KESKİN NİŞANCI YERLEŞTİRİLDİ

Özel Harekat ekiplerinin gelmesinin ardından şahsı etkisiz hale getirmek için operasyon düğmesine basıldı. Ekipler sokağı ablukaya alarak binanın içerisine girdi. Şahsın kapıyı açmaması direnmesi üzerine ilk olarak ikamet içerisine yoğun biber gazı sıkıldı. Biber gazından bazı polisler de etkilendiği gözlendi. Buna rağmen direnmeye devam eden Fırat Altun, bacak kısmından vurularak etkisiz hale getirildi. Operasyon sırasında başka bir apartmanın çatı katında güvenlik amacıyla keskin nişancı konuşlandı.

Tüm bu yaşananları bazı vatandaşlar görüntülemek için adeta birbirleriyle yarıştı. Polis toplanan kalabalığa sık aralıklarla uyarılarda bulundu. Yaralanan Fırat Altun, tedavisi yapılmak üzere hastaneye kaldırıldı.